Mata Węchowa

Słyszeliście o macie węchowej? Myślę że na pewno :)

Ale dla niedoinformowanych - CZYM JEST MATA WĘCHOWA?

Mata węchowa, jest to przedmiot służący do stymulacji umysłowej. Psa możemy zmęczyć nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Dobrym sposobem na to jest właśnie mata węchowa. Mata węchowa to nic innego jak zabawka, w którym możemy schować smakołyki, a psiak musi wyniuchać je nosem.


Psy maja wiele zmysłów jednym z nich jest węch. Zapachy dają naszym pociechą informację o otaczających im świecie. Mata węchowa została stworzona po to (i tutaj zacytuje pania która
stworzyla cos takiego jak maty wechowe :D) ,,Naszym zdaniem bardzo ważne jest, aby pozwolić psu
wykorzystać swój potencjał i móc ćwiczyć korzystanie ze swojego nosa. Ma to szereg zalet, które pozytywnie wpływają na rozwój każdego psiaka.''najbardziej polecam kolory zółty i niebieski gdyż są to kolory które pies bardzo dobrze widzi, oraz je rozróżnia.
GDZIE KUPIĆ MATĘ WĘCHOWĄ?
Trzy Psy
Trzy psy to Firma która zajmuje się robieniem mat węchowych oraz szarpaków polarowych. Błyskawiczna odpowiedź na wiadomości, oraz bardzo miła obsługa. Ja osobiście zostałam potraktowana bardzo miło, dostałam do maty dodatkowo szarpak polarowy oraz smakołyki :). Jest to firma która dopiero zaczyna swoją działalność, wszystko na razie idzie bez zarzutu, oby tak dalej! 

Komentarze

Popularne posty